skip to Main Content

Letní medová citronáda

Med je vhodná potravina nejen na zimní měsíce, ale med je vhodné konzumovat  po celý rok a posilovat náš imunitní systém. 

Vymačkáme citronovou šťávu  z citronů do skleněné nádoby pak přidáme med a rozmícháme(vždy prvně musíme rozmíchat citronovou šťávu, protože citronová šťáva dobře med rozpustí) Pak zalijeme vodou a můžeme dát pár lístků máty, nebo led.

Kurkuma s medem

Protizánětlivá kůra: Čerstvá kurkuma s medem – kořen čerstvé kurkumy cca 5g oloupeme a  nadrtíme pak smícháme s medem a  jíme 7 dní.(pozor čerstvá kurkuma hodně barví,  použijte na její oloupání rukavice)

Kurkuma s  kvalitním medem se dobře vstřebavá do organismu a  má silné protizánětlivé učinky. 

https://www.youtube.com/watch?v=aKaRfjm0eAc

Kh bees

Ranní medová voda

Medová voda s citronem každé ráno na lačno.

Medová voda podporuje trávení, odstraňuje toxiny a pročišťuje organizmus. Voda pročistí ledviny a střeva a podpoří střevní pohyby.

Připravíme si sklenici  do té dáme lžičku medu pak zakapeme citronem(stačí 1čajová lžička citronové šťávy) Med s citronem nejprve rozmícháme(citronová šťáva med dobře rozpustí) Med zabraňuje překyselení a citron obsahuje limonen, který má protirakovinové účinky.

Vodu vaříme nejméně 10min, potom nalijeme teplou vodu do 2-3Dcl sklenice s medem a citronem a  můžeme vypít. Občas můžete přidat špetku mletého zázvoru. 

Můžete si připravit medovou vodu večer a ráno vypít.

Zázvorový čaj s medem

Suroviny:

1 Ks zázvor velikost kořene dle chuti
3 lžíce med
1 ks citron
1l vroucí vody

Postup:

Zázvor oloupáme a najemno nastrouháme.
Zalijeme vroucí vodou, nebo můžeme jednu minutu povařit.
Necháme tak 10 min odstát. Přidáme štávu z citronu a nakonec osladíme medem.
Zázvor můžeme celou dobu ponechat v čaji.

Chléb s máslem medem a skořicí

Chcete tyto dny podpořit svou imunitu vůči nemocím? Smíchejte med a mletou skořici a mažte tuto směs na chléb s máslem místo džemu a jezte pravidelně k snídani. Snižujete tak hladinu cholesterolu v krvi. Pravidelné snídaně tohoto druhu ulevují také při zadýchávání a posilují srdeční tep. Med a skořice vracejí cévám a žilám jejich pružnost.

Back To Top